Média

Jsme rádi, když se o důležitých věcech veřejně mluví a diskutuje. Pravidelně proto sledujeme dění na realitním trhu, zkoumáme jeho vývoj, děláme si vlastní analýzy a názory.  Jste novinář a píšete o realitách?

Obraťte se na nás, rádi Vám dáme k Vašemu tématu odborné stanovisko či náš názor -  media@alisen.cz 

Desetina lidí, kteří splácí hypotéku, vynaloží na splátku úvěru a další výdaje na bydlení více než tři čtvrtiny všech příjmů domácnosti. Polovina Čechů s hypotékou dá na bydlení přes 50 procent příjmů, ukázal průzkum společnosti Ipsos. Většina Čechů také nemá dostatečnou rezervu. Obavy mají i bankéři z ČNB, proto chtějí pravidla zpřísnit.

Sama jsem jednou z napálených. Přišla jsem o zálohu ve výši 80 tisíc korun, protože jsem si nepřečetla nějakou malou větičku ve smlouvě, a pak jsem zjistila, že u nemovitosti je v katastru zapsáno věcné břemeno. Je třeba chránit klienty, kteří kupují nebo prodávají nemovitost," řekla LN ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Helena Smejkalová chtěla bydlet v Praze ve vlastním bytě. Vyhlédla si byt v Letňanech, podepsala rezervační smlouvu a začala zařizovat hypotéku. Kvůli vážnému problému, který zatajili prodávající i realitní makléřka, přišla o byt a zřejmě i o sto tisíc korun.